Kriket

10 najlepších momentov svetového pohára v krikete ICC 2015

Majstrovstvá sveta vo futbale 2015 boli nesmierne úspešné a predstavili jedny z najjasnejších kriketov, aké sme kedy videli. Niekoľko vystúpení však vyčnieva z radu a neutrálne publikum si ich bude ešte nejaký čas vážiť. Keď sa uchádzame o účasť na tomto vydaní svetového pohára a čakáme na víťazov, ktorí zdvihnú trofej, pozrime sa na niektoré z najlepších momentov z Svetový pohár ICC v krikete 2015 .

1. India a Južná Afrika idú udatne dole v semifinále

10 najlepších momentov svetového pohára v krikete ICC 2015© Reuters

Na ihrisku plakali dospelí muži, nádeje sa rozplynuli a premrhala sa zlatá šanca. To boli scény, keď India a Južná Afrika prehrali svoje semifinálové súboje s Austráliou a Novým Zélandom. Dhoni, ktorý je vo všeobecnosti celkom pokojný a vyrovnaný, sa nedokázal zastaviť a v očiach mu prekypovala vlhkosť. Chudák bol v národnej službe od 6 mesiacov a všetko sa skončilo zlomením srdca. V takom duchu hrali India a Južná Afrika, že si získali veľa sŕdc, aj keď v ten deň prehrali s lepšími tímami a odchádzali so sľubom, že sa vrátia silnejší.

2. Storočie Virata Kohliho proti Pakistanu

Žiadny Ind nezaznamenal na majstrovstvách sveta v 11 vydaniach storočie proti Pakistanu. Ale Virat Kohli to zmenil, keď sa India v Adelaide stretla s Pakistanom a na majstrovstvách sveta ich porazila šesťkrát za sebou. Bolo to vznešené storočie od najlepšieho indického batsmana a zároveň jedno z historických kníh.

3. Senzačný bowling Mitchella Starca proti Novému Zélandu

Mitchell Starc si tento svetový pohár bude pamätať až na veky, pretože Austrália sa dostala do finále iba vďaka jeho výkonu. Na tomto svetovom pohári má hojné mačiatko s 20 bránkami, v priemere s 10 a ak bude tento trend pokračovať, môže Austráliu priviesť k piatemu víťazstvu na majstrovstvách sveta v 12 vydaniach. Jeho kúzlo proti Indii v semifinále a na Novom Zélande v skupinových fázach je jedným z najlepších momentov na tomto svetovom pohári.

4. Indickí nadhadzovači zvyšujú horúčavu

10 najlepších momentov svetového pohára v krikete ICC 2015© FB

Mohammed Shami, UmeshYadav a Mohit Sharma sa prebudili z hlbokého spánku a zahájili kampaň na majstrovstvách sveta v Indii. V rozbehu na dodávky boli ohromujúci a agresia v bowlingu bola osviežujúca. Najmä Mohammed Shami a Umesh Yadav sa neustále vyhýbali bowlingu s rýchlosťou nad 145 km / h, aby vyprodukovali niektoré z lepších kúziel, aké kto videl od indických námorníkov. V semifinále však neuspeli, ale to im neuberá všetko dobré, čo vyprodukovali až do tohto okamihu.

5. Zdvojnásobte Gayle a Guptill

Tento svetový pohár sa bude pamätať nie na jeden, ale na dva stovky svetových pohárov. Chris Gayle a Martin Guptill boli vítanými prírastkami do jediného indiánskeho klubu pred ich vystúpením. Gayle vyzliekol loptu nahým svojim tvrdým úderom 215 a Guptill sa stal prvým medzinárodným pálkarom, ktorý zaznamenal dvojstovku v vyraďovacej hre 237 proti West Indies.

6. 10 vyhráva vo svetovom pohári za Indiu a Dhoni

Dhoni je pravdepodobne najlepší indický kapitán všetkých čias a rekord hovorí sám za seba. Priviedol Indiu k desiatim víťazstvám na majstrovstvách sveta po sebe a potiahol tím do semifinále, keď boli veľmi nízke očakávania prechodu cez skupinovú fázu. Jeho kabinet s trofejami je hviezdami nabitý Champions Trophy, World Cup Trophy a T20 Trophy. A kým budúci kapitán prekoná svoje kapitánske rekordy, bude to trvať dosť práce.

7. 4 stovky v rade Kumar Sangakkara

Sangakkara odišiel z medzinárodného kriketu po prehre s Juhoafrickou republikou vo štvrťfinále a určite to bolo zlomené srdce. Ale išiel na výslnie! Bodovať na svetovom pohári štyri storočia po sebe nie je ľahká úloha. Z tohto pruhu sa bude ešte dlho pamätať. Legenda. Pozdrav!

8. Afganistan vyhral svoj prvý zápas majstrovstiev sveta

Afganistan nie je skvelý tím, ale určite hral ako jeden, ktorý porazil Škótsko a zaregistroval svoje prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta. Obrázok Samiullaha Shenwariho, ktorý preletel okolo pálkarov a získal ho pre Afganistan, by bol jedným z najsilnejších obrazov v histórii majstrovstiev sveta.

9. Veľké rozrušenie - Írsko porazilo West Indies / Bangladéš vypadlo z pohára Anglicko

Írsko zvíťazilo nad Západnou Indiou a Anglicko opäť nestačilo na účasť v najväčšej etape a vypadlo zo svetového pohára po prehre s bledým Bangladéšom. Bol to jeden z tých okamihov, ktorý zažiaril hmlou všetkého dôležitého a Bangladéš by bol hrdý na to, že sa dostal do štvrtí tak veľkého turnaja.

10. Návrat Shikhara Dhawana proti Južnej Afrike

Shikhar Dhawan bol v palebnej čiare, pretože neskóroval mimo Ázie. A potom urobil jeden z najslávnejších comebackov svetového pohára, keď proti Juhoafrickej republike zaznamenal pľuzgier 137 a dôležitú hru vyhral takmer sám. Bude sa pamätať ako na jeden z okamihov veľkej hry, v ktorej sa „Gabbar“ podpísal.