Futbal

Sergio Ramos sa stal „najšpinavším obrancom“ po prekonaní rekordu La Ligy v histórii všetkých čias

Sergio Ramos, skvelý vodca, fantastický stredný obranca a nesporný talizman v Santiagu Bernabeu, bol v priebehu rokov jedným z najdôležitejších zubov v usporiadaní Realu Madrid. Jeho popularita je na špičkovej úrovni, čo tiež vysvetľuje mastnú výplatu, ktorú čerpá každý týždeň. Ale zatiaľ čo ho Madridisti vítajú ako svojho skutočného vodcu, Ramos má stranu, ktorá každú chvíľu zatieňuje jeho výkon.

Úmyselne alebo nie, jeho nasadenie proti Mohammedovi Salahovi počas finále Ligy majstrov UEFA proti Liverpoolu v minulej sezóne spôsobilo obrovskú reakciu futbalových fanúšikov po celom svete. Zdá sa, že pre madridského kapitána je víťazstvo - nielen hra, ale aj každé jednotlivé vybavenie - všetko. A tí, ktorí ho videli v akcii, by súhlasili, že Španielovi nevadí, že si trochu znečistí ruky, a to doslova pri mnohých príležitostiach.

Sergio Ramos sa stáva

A nedávne stretnutie Los Blancos v La Lige proti Girone bolo toho svedectvom. Ak bola prehra Madridu s najviac favorizovaným klubom 1: 2 prekvapením, Ramosova červená karta v 90. minúte ešte viac vyhlásila ich záhubu. Stredný obranca Madridu dostal žltú kartu za hádzanú do šestnástky, čo malo za následok penaltu pre hostí v 64. minúte.

Po 20 minútach vyrovnania sa Girona dostal do vedenia krásnym úderom od Portu. A keď domáci za gólom sledovali ďalší gól, domáci fanúšikovia dostali v 90. minúte ďalšiu ranu, keď druhú žltú kartu dostal Ramos za to, že ďalším zlým a nechceným faulom kopol Cristhian Stuani z Girony.

Vďaka svojej červenej karte si Ramos vyryl svoje meno v historických knihách na rekord La Ligy, na ktorý tak skoro nezabudne. Vďaka najnovším trapasom má Ramos v španielskej lige na konte 20 červených kariet - najviac ktorýkoľvek futbalista La Ligy. Zároveň sa stal jediným hráčom Realu Madrid, ktorý vo svojej doterajšej kariére dostal 25 červených kariet.

Ak bola jeho červená karta frustrovaná z Realu Madrid, Ramosove komentáre po zápase ďalej ukazovali na jeho chybné pochopenie hry. „Pri pohľade na výsledok by som klamal, keby som povedal, že som nevynútil, nejde o to, aby som súpera podcenil, ani aby som si myslel, že séria skončila, ale vo futbale musíte robiť ťažké rozhodnutia,“ uviedol Real Povedal madridský kapitán.