Futbal

Hetrik Alvara Moratu z gólov v ofsajde proti Barcelone zanecháva fanúšikov v rozporoch

Pred skupinovým stretnutím Ligy majstrov UEFA medzi Barcelonou a Juventusom sa veľa hovorilo o stave na Camp Nou. Katalánsky klub mal búrlivý týždeň, keď najskôr prehral 3: 1 s úhlavným rivalom Realom Madrid v Clasicu, predtým ho zasiahla správa prezidenta klubuJosep Maria Bartomeurezignácia.

Keď však strana Ronalda Koemana nastúpila na ihrisko na štadióne Allianz v Turíne, vyzeralo to, že tím túži po dôraznej reakcii na ich posledné problémy.

Góly Ousmane Dembeleho a Lionela Messiho v zápase s Koemanom patrili k ich najkompletnejším výkonom pod vedením Koemana. Blaugrana tak zvíťazila nad Bianconeri 2: 0.

Alvaro Morata © Reuters

Aj keď o výkone Barcelony nie sú nijaké pochybnosti, španielskym gigantom dôkladne pomohol zlyhávajúci tím Andrea Pirla, ktorý v zápase zriedka vyzeral hrozivo. Zatiaľ čo absencia Cristiana Ronalda bola vpredu dosť viditeľná, neskorá červená karta Meriha Demirála zhrnula frustrujúcu noc pre Juventus.

mapa 14ers v Colorade

Portugalský talizman vynechal hru po druhom testovaní na koronavírusy. Vynechanie Ronalda predstavovalo vynikajúcu príležitosť pre Alvara Moratu viesť líniu Juventusu, ale španielsky útočník nedokázal doručiť. Z toho, čo sa ukázalo byť 90-minútovou nočnou morou, sa Morata nielenže nesnažil dostať domácich späť do hry, ale nakoniec sa stal na smiech.

13 - Álvaro Morata, ktorý dnes v noci proti Barcelone vylúčil tri góly pre ofsajd, bol od začiatku minulej sezóny v Lige majstrov chytený pre ofsajd 13-krát - jeho vyrovnanému stavu sa môže vyrovnať iba Timo Werner (tiež 13). ÁlVARo. pic.twitter.com/C2FD1aQcZ5

- OptaJoe (@OptaJoe) 28. októbra 2020

Verte tomu alebo nie, Morata našiel zadnú časť siete, a to nie raz, ale trikrát a stále jeho tím nemal za čo ukázať na výsledkovej listine. Hattrick ofsajdových gólov pre Moratu. Bol to niekedy zaznamenaný v histórii Ligy majstrov? Pravdepodobne nie.

V prvom polčase neboli povolené dva z jeho gólov pre ofsajd a v druhom polčase bol z podobných dôvodov vylúčený tretí.

Moratov nezabudnuteľný výlet si celkom pochopiteľne vyslúžil veselé reakcie na sociálnych sieťach.