Futbal

5 najponižujúcejších prehier v histórii futbalu, kvôli ktorým je nám ľúto prehratého tímu

Futbal, ktorý je pravdepodobne jedným z najpopulárnejších športov na celom svete, má tendenciu spájať ľudí bez ohľadu na ich rasu, kultúru alebo krajinu. Či už sa jedná o oslavu výhry alebo smútok za prehru, krásna hra naďalej vyvoláva emócie u fanúšikov ako nikto iný.

Od klubového futbalu po medzinárodnú scénu si tento šport našiel úspechov po celom svete. Fanúšikov môže nechať porazených uplakaných a prinútiť ich vyskočiť zo sedadiel víťazne. Aj keď to naďalej baví fanúšikov, futbal ako šport slúžil aj ako skvelá platforma pre ľudí, aby prekonali svoje skromné ​​začiatky a našli zmysel svojho života.

Najviac ponižujúce prehry v histórii futbalu, kvôli ktorým je nám ľúto prehry © Netflix

najlepšie dostupný spací vak na batohy

Napriek všetkému, čo je na tom dobré, je ale futbal, ako to bolo v priebehu rokov svedkom, občas tiež krutý.

Zatiaľ čo víťazi na ihrisku sú vítaní a oslavovaní za svoje zneužitia, prehrávajúci tím často vzbudzuje kritiku a nachádza sa na najnižšej úrovni prílivu. V niekoľkých prípadoch sa zistilo, že poníženie prehry necháva stratených hráčov a ich fanúšikov v slzách.

Keď sa vrátime k týmto ťažkým časom, tu je pohľad na 5 najponižujúcejších prehier v histórii futbalu, ktoré všetkých zľutovali nad porazeným tímom:

Holandský trh pre Španielsko (5-1)

Španielsko zmarilo výzvy odolného Holandska v ostro bojovanom finále, v ktorom vyhralo vytúžený svetový pohár FIFA v roku 2010. Úradujúci šampióni však o štyri roky nevedeli, čo pre nich Holanďania naplánovali, keď zatínali rohy. stret skupinovej fázy na majstrovstvách sveta 2014.

Pokus o riešenie problému, ktorý chytil Stefan de Vrij, chytil Diega Costu a udelil Španielsku predčasný trest, ktorý premenil Xabi Alonso a zvýšil ich tak o skóre. Náskok obhajcu titulu však nemohol trvať dlho, pretože Robin van Persie skóroval 15-metrovú hlavičku potápania so slučkami na vyrovnanie konania na 1-1.

V druhom polčase postavil Arjen Robben prvýkrát v zápase svoj tím do popredia. De Vrij čoskoro našiel nejaké vykúpenie pre svoju chybu v prvom polčase, keď skóroval na 3: 1 pre Holandsko. Neskôr Van Persie a Robben strelili svoje druhé góly v zápase, aby opustili Španielsko s červenou tvárou za stavu 5: 1 - najhoršou smrťou, ktorá bola kedy na majstrovstvách sveta spôsobená úradujúcim šampiónom, a najhoršou porážkou, ktorú Španielsko utrpelo za posledných 51 rokov.

Stoke Leave Liverpool Red-Faced (6-1)

25. máj je dátum, ktorý si Liverpool a jeho priaznivci naďalej vážia. A prečo nie? Bolo to v ten istý deň, keď Liverpool v roku 1977 zvíťazil nad Borussiou Monchengladbach, keď zvíťazil v európskom pohári, a porazil AC Miláno, aby v roku 2005 vyhral Ligu majstrov.

Ale zatiaľ čo 25. máj je dátumom, ktorý si všetci fanúšikovia Liverpoolu zapamätajú v pamäti, 24. máj je dňom, ktorý sa usilovne snažili vydrhnúť zo svojho kolektívneho svedomia.

The Reds v ten deň odohrali iba tri súťažné zápasy. Arsenal porazili 2: 1 v roku 1947. Tottenham Hotspur boli porazení 3: 1 v roku 2009. A v roku 2015 sa vybrali do Stoke City, aby podstúpili poníženie, ktoré zostáva tŕňom v bohatom dedičstve klubu. Stoke strelil v prvom polčase päť gólov cez Mame Biram Diouf, ktorý skóroval, Jonathan Walters, Charlie Adam a Steven Nzonzi.

Steven Gerrard, ktorý hral svoj posledný zápas, dostal v 70. minúte gól útechy, ale márne, pretože o šestnásť minút neskôr Peter Crouch upravil na 6: 1. Všetko, čo sa mohlo pokaziť, sa pokazilo pre Liverpool.

Skľučujúci koniec sezóny, ktorá po napínavej výzve titulu z predchádzajúceho roka spôsobila, že Reds vypadli z najlepších štyroch, prehrali v semifinále Ligového pohára i FA Cupu a nedokázali postúpiť za hranice šampiónov. Skupinová fáza ligy a prvé vyraďovacie kolo Európskej ligy.

Nemecko Steamroll Brazília (7-1)

Usporiadanie majstrovstiev sveta prinieslo futbalovému národu ďalšiu výhodu. Vášeň a obrovské množstvo domácich fanúšikov slúži ako zdroj inšpirácie a motivuje tím k prekonaniu svojich súperov. Asi tak sa cítila brazílska reprezentácia, keď v semifinále majstrovstiev sveta 2014 zatkla s Nemeckom rohy.

Ale na veľké zdesenie domácich fanúšikov Nemecko rozobralo obranu Brazílie a za pouhých šesť minút rozbilo štyri góly. Thomas Mueller otvoril skóre v 11. min. Predtým Miroslav Klose (23 '), Toni Kroos (24', 26 ') a Sami Khedira (29') našli všetky na zadnej strane siete a odovzdali tak Nemecku vedenie 5: 0. polčas.

V druhej polovici videlo Nemecko neuveriteľné prvenstvo, keď trochu poľavilo. Andre Schurrle ale nedal domácim oddych, pretože v priebehu 10 minút dvakrát skóroval, aby skóre na tabuli ukazovalo 7: 0. Gól Oscara z 90. minúty bol jedinou útechou pre Brazíliu, ktorá nakoniec prehrala 7: 1 - čo bola ich najväčšia prehra v medzinárodnom zápase od roku 1920.

najlepšia kanvica na kávu na kempovanie

USA zdemolovali Thajsko (13-0)

Ponižujúce porážky sa neobmedzujú iba na mužský futbal. Ako sa ukázalo, 11. júna bolo thajské ženské mužstvo svedkom svojich najnižších okamihov v medzinárodnom futbale počas ich zbiehania z rúk nekontrolovateľnej strany Spojených štátov amerických (USA) na majstrovstvách sveta FIFA žien 2019.

Alex Morgan otvoril skóre tímu USA bravúrnym zakončením v 12. minúte. Rose Lavelle našla v 20. minúte zadnú časť siete a Lindsey Horan v 32. min trafila tretí gól na svoju stranu, keď Austrália do polčasu viedla 3: 0. Bol to druhý polčas, ktorý sa ukázal príliš nákladným pre thajský tím, ktorý pred záverečným hvizdom nakoniec strelil až 10 gólov.

Alex Morgan, ktorý sa ukázal ako absolútna demolácia, päťkrát skóroval dvoma gólmi za Lavelle a Samanthu Mewisovú, keďže mená ako Horan, Megan Rapinoe, Mallory Pugh a Carli Lloyd sa dostali aj do listiny strelcov.

V nezabudnuteľný deň pre Thajsko spečatila americká strana výhru 13: 0 - čo je najväčší rozdiel v víťazstve v histórii svetového pohára FIFA (mužov a žien).

skvelé kempingy v mojej blízkosti

Austrália Decimate Americká Samoa (31-0)

Americká Samoa, považovaná za jeden z najslabších futbalových tímov na svete, nikdy nemala v zápase proti Austrálii šancu na svoj kvalifikačný zápas o postup na svetový pohár FIFA 2012. Ale 11. apríla 2001 to, čo sa nakoniec odohralo na Medzinárodnom športovom štadióne v Coffs Harbour, nebolo nič iné ako masaker.

Austrália, ktorá sa ukázala ako absolútna demolácia, napriek tomu, že postavila dosť priemerný tím, roztrhla opozičnú obranu na kúsky. Po prvých deviatich minútach bezgólového stavu dostal Con Boutsianis v 10. min Austráliu gólom. O dve minúty neskôr Archie Thompson upravil na 2: 0 pre Austrálčanov. A zvyšok je história.

Thompson ukončil zápas s ohromujúcimi 13 gólmi, čo je medzinárodný rekord, a to spolu s Davidom Zdrilicom, ktorý strelil osem, aby pomohol Austrálii spečatiť výhru 31: 0 - čo je najväčší víťazný rozdiel, aký kedy bol v medzinárodnom zápase zaznamenaný.

Bodová čiara bola taká, že podnietila zmenu pravidiel v medzinárodnom futbale, pretože FIFA zaviedla v Oceánii predkolo kvalifikácie, aby sa zabránilo opätovnému poníženiu tímu.